• Trakų Dievo Motinai – 300

  • Tiesiogiai iš Gailestingumo šventovės

Šv. Mišių laikas
šiokiadieniais 8.00 ir 18.00 val.
šeštadieniais 8.00, 11.00 ir 18.00 val.
sekmadieniais ir švenčių dienomis 8.00, 9.30, 11.00 (suma) ir 18.00
Nemunėlio Radviliškyje
sekmadieniais 13.00 val.
Suoste
sekmadieniais 11.30 val.

Liturginis kalendorius

Nuorodos

(daugiau)

paneveziovyskupija.lt
Panevėžio vyskupijos naujienos.

katalikai.lt
Katalikų Bažnyčia Lietuvoje.

bernardinai.lt
Interneto dienraštis.

lk.katalikai.lt
Dienos Šv. Rašto skaitiniai


„Užtvirtink“ šventė Biržuose (2019)

Šeštadienis prieš Verbų sekmadienį Biržuose išsiskyrė žmonių gausa. Miesto aikštėje šurmuliavo mugės dalyviai, o Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šventoriuje rinkosi Sutvirtinimo sakramentui besiruošiantys dekanato jaunuoliai. Beveik šimtaprocentinis jaunuolių dalyvavimas iš tiesų džiugino kunigus ir mokytojus, ruošiančius jaunus žmones tikėjimo apsisprendimui.

Panevėžio vyskupijos Jaunimo centras jau antrus metus organizuoja sutvirtinamiesiems skirtą renginį „Užtvirtink“. Tikslas – pagilinti žinias, sustiprinti sąmoningą apsisprendimą gyvenime priimti Dievą, suprasti, kad tikėjimo kelias yra teisingas ir juo galima eiti džiaugsmingai. Todėl ir šios dienos programoje apstu jaunatviškos veiklos, muzikos, juoko…

Biržų pilies arsenalo salė prisipildė jaunų žmonių žaismingumo ir kartu santūrios rimties. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vikaras kunigas Ernestas pasveikino susirinkusiuosius, pasidžiaugdamas atsiliepimu į kvietimą gausiai dalyvauti ir palinkėjo priimti šios dienos žinią kaip tikėjimo brandos ženklą. Renginio organizatoriai ir vedantieji Monika Žydeliūnaitė bei Justinas Visickas visus pakvietė susipažinimui – žaidimui. O po linksmos, gerai nuteikusios įžangos, jaunuoliams teko surimtėti, nes vyko žinių patikrinimas išmaniuoju būdu. Prisijungę prie programėlės, jie turėjo greitai ir teisingai atsakyti į įvairiausius testo klausimus: iš Jėzaus gyvenimo, tikėjimo tiesų, šiuolaikinio Bažnyčios gyvenimo,.. Sumaniausieji vėliau buvo apdovanoti saldžiais prizais, visi turėjo galimybę prisiminti, sužinoti ar įtvirtinti svarbius teologinius faktus.

Renginio vedėjas Justinas pasidalino savo gyvenimo įvykiais, liudijančiais tikėjimo prasmę. Jauno vyro, kadaise norėjusio tapti kunigu, atviras bei jausmingas ir kartu žaismingai įtikinantis liudijimas, atrodė, privertė rimtai suklusti daugelį buvusiųjų salėje. Justinas entuziastingai kalbėjo apie meilę Dievui ir artimui, remdamasis išgyventais patyrimais. Jis akcentavo tikėjimo galią, pasitikėjimo Dievu svarbą. Pateikė klausimą, kaip būti geru krikščioniu ir pats atsakė į jį: reikia atsisakyti funkcinio tikėjimo, pradėti bendrauti su Dievu širdimi ir protu, daryti gerus darbus, naudotis sakramentais, džiugiai liudyti tikėjimą kitiems, ir taip dalijantis siekti tikėjimo gyvenimo augimo bendruomenėje.

Susitikimui tęsiantis, Jaunimo centro vadovė Monika jaunimą pamažu įvedė į Susitaikymo sakramento ir šv. Mišių šventimą. Bažnyčioje dauguma šventės dalyvių suko link klausyklų – taigi, Verbų sekmadienio išvakarėse supratingai pasirenkant susitaikymo galimybę su savimi ir Dievu. Šv. Mišias aukoti atvyko Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM. Homilijoje jis kvietė sutvirtinamuosius džiugiai priimti Šv. Dvasios dovanas ir leisti Dievui toliau veikti. Ragino žvelgti į Jėzų, mokytis iš Jo, tvirtai imti į rankas ir nešti savo kryžius, kurių gyvenime visiems pasitaiko. O panešti pavyks, jei kreipsimės pagalbos į Viešpatį. Vyskupas linkėjo jaunuoliams eiti pirmyn, patyrus nemeilę, išdavystę ar bet kokį sunkumą…

Po šv. Mišių biržiečiai dėkojo ir pasveikino Jo Ekscelenciją vyskupą su vyskupystės šventimų septintosiomis metinėmis, dovanojant rožių puokštę ir linkint būti laimingu vyskupu.

Grįžome atgal į salę, kur laukė skanūs pietūs, o po jų – susitikimas su Jo Ekscelencija vyskupu. Popietė „Vyskupo klausk drąsiai“ neprailgo, nes daugelis pirmą kartą galėjo atvirai ir iš arti bendrauti su savo ganytoju. O klausimų iš tiesų vyskupas sulaukė įvairių – ir apie tarnystę, ir apie asmeninį gyvenimą, – koks jis, pasirinkus dvasinio luomo kelią.

Paskutinis renginio akcentas – krikščioniškos muzikos atlikėjų, grupės „Kūjeliai“, pasirodymas. Smagu, linksma, galimybė kartu šėlioti...

Jaunimas matė ir suprato, kad Bažnyčia nėra vien ta vieta, kur viskas vyksta tik ypatingai rimtai, tyliai, ten vien tik malda ir pagyvenę žmonės. Bažnyčia yra atvira visiems, ypač laukia jaunų širdžių, ir ji turi ką pasiūlyti. Čia gali būti gera, prasminga ir įdomu… Tereikia ateiti, priimti ir pasilikti joje. Kiek daug galima ten sutikti laimingų bendraminčių. Taip tvirtino kalbinti jaunuoliai.

Tikėkime, kad pasirengimo diena ir artėjanti sutvirtinimo diena daugeliui bus šventė, padėjusi tvirtai ir teisingai apsispręsti, atvėrusi tikėjimo akis ir pakvietusi toliau matyti šio kelio prasmingumą.

Biržų dekanato referentė Sandra Balodytė