Užtarimo malda (2013)

Balandžio 27 dieną Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje br. pranciškonas Antanas Grabnickas aukojo šv. Mišias. Jis yra Lietuvoje veikiančios Užtarimo maldos grupės vadovas. Po šv. Mišių parapijos namuose tęsėsi mokymas, skirtas bičiuliams, pasauliečiams pranciškonams ir visiems parapijiečiams bei svečiams.

Užtarimo malda – senas geras, tačiau daugelio pamirštas dvasinis ginklas, duotas mums visiems kaip priemonė padėti patiems sau ir savo artimiesiems. Mes meldžiamės vieni už kitus svarbiomis, sunkiomis ar džiaugsmingomis akimirkomis. Užtarimo malda už vienas kitą ir padaro mus visus tikra bendruomene, nes tokiu būdu mes geriausia prasme pajaučiame, kad kažkam rūpime ir kad kažkam tikrai galime padėti.

Užtarimo malda tai prašomoji malda, kuri mus suartina su Jėzaus malda. Jis vienintelis visų žmonių, ypač nusidėjėlių Užtarėjas. Kas meldžiasi užtardamas, „…žiūri ne savo naudos, bet kitų.“ (Fil 2,4), meldžiasi net už tuos, kurie daro jam pikta (KBK, 2634-2635).
Pasak br. Antano Užtarimo maldoje pirmutinis tikslas- pagarbinti Dievą ir mokytis pažinti ir priimti Dievo valią.

Bičiuliai gauna prašymus žinutėmis, internetu ir meldžiasi Dievui viena intencija devynias dienas. Intencijų gauname labai įvairių: nuo labai paprastų, susijusių su kasdienybe, iki išspaudžiančių ašaras. Labai dažnai pasitaiko, kad prašymas visiškai atitinka ir mūsų pačių gyvenimišką situaciją. Taigi melsdamiesi už kitus, meldžiamės taip pat ir už save. Aišku, kyla įvairių klausimų: kokia mano malda, sunku ar lengva man melstis, kokiais momentais dažniausiai kreipiuosi į Dievą, ar malda keičia mano gyvenimą, ar stengiuosi, kad mano malda virstų gyvenimu?

Pilnų namų bendruomenės vadovo kun. Valerijaus Rudzinsko žodžiais tariant:

„Jei tu melsiesi vienas, Dievas į tavo sielą siųs malonės lašą.Jei nueisi, kur meldžiasi du ar trys, patirsi, kad malonė dvigubėja ar trigubėja.
Jei melsiesi, kur meldžiasi šimtas ar keli šimtai, įžengsi į malonės upę, nuplukdysiančią tave į Dievo Širdį, kurioje malonė ribų neturi.“

Kviečiame brolius ir seseris, kurie gali ir nori melstis už kitus užtarimo malda ateiti, išgirsti ir įsijungti į Užtarimo maldos bičiulių grupę.

Biržų šv. Jono Krikštytojo pasauliečių pranciškonų brolija