Lietuvos jaunimo dienos 2010 (2010)

2010 m. birželio 26-27 dienomis Panevėžyje vyko penktosios, jubiliejinės Lietuvos jaunimo dienos (LJD). Šių LJD šūkis – „kelkis ir eik“, o globėjas - šv.Kazimieras. Jose dalyvavo apie septynis tūkstančius jaunų tikinčių žmonių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. Prie šio būrio prisidėjo ir mūsų parapija.

Mūsų grupė iš Biržų išvažiavo 8:30 val. Po neilgos kelionės, kurią lydėjo nuostabios giesmės, atsidūrėme Panevėžyje.Ten kiekvienai grupei, taip pat ir mums, buvo paskirtos nakvynės vietos. Pasidėję daiktus, patraukėme į Laisvės aikštę, kur turėjo vykti susipažinimo renginys. Jis tikrai buvo įspūdingas – žmonės, vaikščiojantys ant kojūkų, kunigo pilotuojamas lėktuvas, nešantis pasveikinimą... Po renginio nuskubėjome pietauti. Visus nustebino mus maitinusių kareivių mobilumas greitai pamaitinant kelis tūkstančius žmonių. Skaniai papietavę visi patraukė į atskirus teminius būrelius, kur buvo diskutuojama aktualiomis temomis, tokiomis kaip: nuodėmė, gyvenimas su Evangelija, išpažintis ir daug kitų. Nenorėjusieji dalyvauti galėjo grįžti į aikštę ir klausytis koncerto. Po šių renginių ėjome į „Cido“ areną, kur buvo galima apžiūrėti parodą „Pašaukimų ekspo“, parašyti padėką mylimam kunigui. Vėliau vyko susitaikinimo pamaldos, po jų - vakarienė prie arenos.

20:30 val. prasidėjo vakaro programa, kurioje dalyvavo publicistas T.Viluckas, neįgaliųjų šokių grupė „Žingsnis po žingsnio“, kunigų grupė „Sacerdos“. Buvo rodoma krikščioniška pantomima, atvyko ir šlovintojai iš Airijos „Emmaus“. Po tokios puikios ir nuotaikingos programos pavargę grįžome į nakvynės vietas.

Sekmadienio rytą kėlėmės anksti, nes jau 9 valandą prie „Cido“ arenos mūsų laukė pusryčiai. Po jų - katechezė (graik. pasakoti, mokyti žodžiu, pakartoti, aidėti), kuri padėjo geriau suprasti skaitinį apie paralyžiuotąjį (Morkaus 2,1-12), o per jį ir LJD šūkį „kelkis ir eik“. 11:30 val. mes nuėjome į adoracijos palapinės, kurioje buvo adoruojama net 40 valandų 40 intencijų, uždarymą. Po to grįžome į areną, kur buvo šlovinamas Dievas giedant jam gražiausias giesmes. 13:00 val. prasidėjo šv. mišios, kurios buvo tiesiogiai transliuojamos per LTV2 ir Marijos radiją. Šios šv. mišios buvo tikrai ypatingos, nes jose dalyvavo visi Lietuvos vyskupai ir netgi kardinolas. Maloni staigmena - specialiai LJD popiežiaus parašytas laiškas, kurį išeidami iš arenos kiekvienas gavome asmeniškai. Po nuostabių mišių, kuriose buvo pasakyta daug gražių, įkvepenčių ir verčiančių susimąstyti žodžių, buvo giedamas LJD himnas. Sunku apsakyti jausmą, kuris apima, kai septyni tūkstančiai kartu gieda ir šoka, šlovindami Dievą. 15:00 val. prasidėjo pabaigos koncertas, kuriame dalyvavo puiki grupė „Pakelk bures“. Po koncerto su giesme lūpose grįžome į Biržus. Tikiu, kad kiekvienas, dalyvavęs LJD, pajuto, kaip artėja prie Dievo. Ačiū visiems, kas padarė šį žingsnelį įmanomą.

Ingrida Morkvėnaitė
Biržai