Kas skaidrina širdis (2011)

Gerumo akcijos

Panevėžio vyskupijos Biržų dekanato Caritas globoja apie 500 žmonių. Žmonės čia ieško įvairios paramos: drabužio, globos, ligonio slaugos. Kasmet prieš Kalėdas biržiečiai kviečiami dalyvauti Carito akcijoje „Gerumas mus vienija“. Surinktos piniginės aukos skiriamos labdaringai veiklai. Carito vadovė Teresė Leivaitė džiaugiasi: darbščiosios mezgėjos: Jadvyga Jukonienė, Felicija Lekandrienė, Elena Grigaliūnienė, Skolė Marcinkevičienė, Eugenija Morkūnienė kaip kasmet primezgė keliasdešimt porų kojinių vaikams. Prieš didžiąsias šventes paruošti dovanų lauknešėliai išdalinti vienišiems biržiečiams bei daugiavaikėms šeimoms. Caritui gerumo akcijoje talkino Kaštonų pagrindinės mokyklos ir „Saulės“ gimnazijos moksleiviai.

Biržų šv. Jono Krikštytojo parapijos dvasininkai, Katalikų moterų draugija ir Carito savanorės antrus metus vienišus parapijiečius kviečia į parapijos namus prie bendro Kūčių stalo. Svečius prisikviesti sunku. Nors seneliai ir močiutės čia laukiami, pasirūpinta net transportu juos atvežti ir parvežti į namus, tačiau sulaukta tik kelių biržiečių. Senelius ir močiutes sunku iškrapštyti iš savo namų: vieni pabūgo sniego, kiti tikino, kad vienatvėje geriau susikaupti. Bet šios tradicijos neketina atsisakyti. Kūčių vakarienę iš parapijos namų planuojama perkelti į šv. Vincento Pauliečio senelių globos namus.

Carito vadovė Teresė Leivaite dėkoja visiems geros valios žmonėms, pavieniams asmenims, moksleiviams, dalyvavusiems akcijoje „Gerumas mus vienija“ ir visiems linki gausių Dievo malonių:
- Taika, ramybė, santarvė ir šiluma telydi visus geradarius. Tebūna šie metai sėkmingi vaikams, ramūs tėvams, sveikatingi seneliams, laimingi visiems...

Biblioteka laukia skaitytojų

Parapijos namuose bibliotekėlė mūsų laukia kiekvieną sekmadienį nuo 10 iki 13 valandos. Knygas keičia savanorė Mirdza Mikoliūnienė. Į Carito veiklą moteris įsijungė neseniai. Bet labai patenkinta.
- Vienintelis Dievulis žino kaip yra. Širdyje pajutau troškimą tarnauti artimui. Dėkinga, kad Viešpats mane pašaukė. Cartito savanorėms talkindavau išdalindama drabužius, tvarkiau aplinką: ravėjau, grėbiau lapus. O paskui Teresėlė man pasiūlė dirbti biblitekoje. Ankscčiau čia darbavosi mano buvusi mokytoja Juzefa Skeberdienė. Beje, su mokytoja iš naujo susipažinome bažnyčioje, - prisimena Mirdza. Ir priduria: - Kiekvienam savas laikas: brandžiame amžiuje ji susidomėjo filosofine, religine literatūra. Užsukusi į savivaldybės Viešąją biblioteką tik šios lentynos ir ieškodavusi.

Carito bibliotekos fonduose – 2000 knygų. Jas skaito beveik 400 skaitytojų. Dažnas skaitytojas pasidalina savo atsiliepimais apie perskaitytą knygą. Išgirtosios knygos nespėja grįžti į lentynas, guli ant stalo. Trys populiariausios praėjusių metų knygos pagal skaitytojus: J. Burkus „Arti tikslo“, Selma Lagerlof „Kristaus legendos“ ir Carlo Carreto „Aš, Pranciškus“.

Bibliotekoje yra grožinė literatūros skyrelis, sukaupta nemažai religinės literatūros žurnalų. Anksčiau bibliotekos fondai pasipildydavo Panevėžio vyskupijos katechetikos centro bibliotekos leidiniais, o pastaruoju metu – Biržų katalikų bažnyčios kioskelyje prekiaujamais „Katalikų pasaulio leidyklos leidiniais.

Tarp bibliotekos lankytojų nemažai geranoriškų biržiečių. Pasikeistomis knygomis jie dalinasi su laiptinės, gatvės kaimynais.

Regina Vaičekonienė
Biržiečių žodis