Jaunimas Šiluvoje (2010)

Kiekvienais metais rugsėjo pradžioje vyksta didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai Šiluvoje, kurie tęsiasi aštuonias dienas ir pritraukia daugybę tikinčiųjų, piligrimų, turistų. Šiemetinės Šilinės vyksta Padėkos už laisvę metais, tad Šiluvos atlaidų metų švenčiamas ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20 metų jubiliejus.

Kartu su Biržų parapijos jaunimu ir kunigu Rimantu dalyvavome Šeimų ir jaunimo dienoje (rugsėjo 11 d.).  Maždaug 500 piligrimų iš visos Lietuvos savo kelionę pradėjo Raseiniuose, iš kur keliavo į Šiluvą. O mes keliauninkų laukėme Šiluvos miestelyje, kuriame jau tvyrojo šventinė atmosfera: per visą gatvę iki pat bažnyčios driekėsi kioskelių su spalvingais suvenyrais eilė, aikštėje vyko katechezė, po jos – Mišios. Dėmesį patraukė  balta, didinga Apsireiškimo koplyčia, kur turėjome galimybę pasimelsti ir prisiliesti prie Marijos akmens. O vakare mūsų laukė roko operos „Prisikėlęs“ pristatymas.

Diena praėjo labai greitai, tačiau džiaugsmingai. Net ir grįžtant namo visą kelią giedojome giesmes, dalinomės įspūdžiais ir dėkojome Dievui už visas malones, kurias gavome.

Vaida Vireliūnaitė