Biržiečių atvelykis Utenoje (2015)

Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos bei Suosto – Germaniškio parapijos ir Nemunėlio Radviliškio parapijos Gyvojo Rožinio nariai kartu su kun. Ernestu Želviu buvo pakviesti į Utenos Kristaus Žengimo į Dangų parapiją kartu švęsti Atvelykio – Dievo Gailestingumo šventės. Čia mus svetingai pasitiko parapijos klebonas Kęstutis Palepšys, Utenos dekanato Gyvojo Rožinio vadovė Ona Žlabienė bei Utenos dekanato Gyvojo Rožinio Dvasios Tėvas kun. Mangirdas Maasas.

Piligriminės kelionės metu maldininkai važiuodami maldingai meldėsi Dievo Gailestingumo vainikėlį. Bažnyčioje susivieniję Gyvojo Rožinio nariai iš įvairių Utenos bei Biržų denakatų grupių susitikimą pradėjo Rožinio malda, kuriai vadovavo kun. Mangirdas Maasas. Biržų vikaras kun. Ernestas Želvys kartu su kun. Mangirdu Maasu aukojo šv. Mišias už Gyvojo Rožinio gyvus ir mirusius narius. Kun. Ernestas pamoksle kvietė visus džiaugtis Prisikėlusiu Kristumi. Tas džiaugsmas atneša ramybę. Tik mes patys turime atidaryti sielos duris, kad Prisikėlusysis galėtų pro jas įeiti į mūsų širdis. Taip kaip anuo metu Prisikėlęs Jėzus įėjo, esant užrakintoms durims, dabar mes, įsileidę Jį į savo namus, patirsime Dievo ramybę, gailestingumą. Nešdami meilę kitiems, vykdome Didįjį Meilės Įsakymą. Būdami vienos didelės širdies kaip pirmieji krikščionys, esame tie, kurie vykdome Dievo mums duotus priesakus skleisti meilę. Kiekvienas Gyvojo Rožinio kalbėtojas tampa gyvu Rožinio karoliuku. Gyvenime turi kalbėti Meilė, kurią mes galime ir turime pažinti, ji turi tapti gyvenimo prasmė. Palietus Jėzų, tikėjimas stiprėja, pažinus Jį – atrandame Meilę ir Gyvenimą.

Kun. Ernestas papasakojo gyvenimišką tikrą istoriją apie pasiaukojančią meilę, palygino žmogaus gyvenimo detales su istorijos motyvais, mokančiais tikėjimo ir gailestingumo.

Utenos parapijos klebonas nuoširdžiai dėkojo biržiečiams už bendrą šventę, o kun. Ernestas džiaugėsi priėmimu, aplankant buvusią parapiją.

Utenos Dievo Apvaizdos Sesuo Loreta vedė katechezę gailestingumo  - pašvęsto gyvenimo tema. Po to Utenos Saulės gimnazijoje vyko agapė, kurioje visus linksmino Nemunėlio Radviliškio Onos Milienės senelių globos namų kapela SANTAKA. Taip pat Utenos Gyvojo rožinio vadovė Ona Žlabickienė buvo sveikinama visų susirinkusiųjų, jos jubiliejaus progoje.

Kelionės pabaigoje aplankėme ir grožėjomės Utenos Švč. M. Marijos Kankinių Karalienės koplyčia, po to Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčią, kur čia mus mielai pasitiko pats parapijos klebonas Henrikas Kalpokas. Kun. Ernestas tarnavo kaip diakonas ir šioje parapijoje, kaip pats minėjo, Utena visada yra jo širdyje, kaip pirmoji meilė. Dar toliau, judėdami link namų, užsukome į Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią.

Piligrimai ir muzikantai dėkingi uteniškiams ir Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos vikarui kun. Ernestui Želviui už turiningą ir prasmingą Atvelykio šventę. Taip pat nuoširdi padėka Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos kelbonui Algiui Neverauskui už maldą, palaikymą bei finansinę paramą.

Piligrimų vardu Sandra Balodytė