ALFA savaitgalis Truskavoje (2015)

Jau kelis mėnesius, Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos iniciatyva, kas antrą sekmadienį Biržų pilies muziejaus arsenalo auditorijoje vyksta ALFA kursai, kurių metu žmonės gali susipažinti su krikščionybės pagrindais, katalikų tikėjimu, pagilinti arba pažinti jį neformalioje aplinkoje.

ALFA kursas Truskavoje 2015 m.Įpusėjus kursams, šį laikotarpį vainikuoja ALFA savaitgalis, kuris vyko sausio 16-18 dienomis. Visų pirma, nuvykome į Truskavą, parapijos rekolekcijų namus, esančią Kėdainių rajone. Ten mus šiltai pasitiko ir priėmė vyskupas Jonas Kauneckas, Truskavos klebonas A.Vogulis. Nespėjus išsikrauti daiktų dalyvavome vakarinėse Šv. Mišiose Truskavos rekolekcijų namų koplyčioje. Po Šv. Mišių žiūrėjome filmą Anders Thomas Jensen ,,Adomo obuoliai‘‘, po kurio peržiūros daugumai kilo įvairių minčių, apsvarstymų, kuriuos aptarėme vėliau. Šeštadienį turėjome daugiausia veiklos: rytą pradėjome ryto malda koplyčioje, o likusią dienos dalį sudalyvavome Šv. Mišiose, dvejose konferencijose, kurias vedė vyskupas J. Kauneckas. Po to diskutavome grupelėse išgyvenimo ir blogio temomis. Laisvalaikio metu poilsiavome, bendravome tarpusavyje, susipažinome su Truskavos miesteliu.ALFA kurso darbas grupelėse

Sekmadienį vyko aptarimas Biržų pilies arsenale. Prie jau įprasto žmonių rato prisijungė klebonas A. Neverauskas. Mus labiausiai džiugino tai, kad po šios kelionės vieni kitiems tapome dar artimesni. Žavėjomes vyskupu J. Kaunecku, rekolekcijos namais. Su klebonu aptarėme ateities perspektyvas ir nusprendėme po kursų pabaigos neišsilakstyti.

ALFA kurso konferencija veda J.E. vyskupas Jonas KauneckasŠis savaitgalis nebūtų įvykęs, jei nebūtų jį parėmusių žmonių. Esame dėkingi vyskupui ordinarui L. Virbalui SJ, klebonui A. Neverauskui, kunigui E. Želviui, verslininkui A. Šimui. Dar norėtume padėkoti savanorėms V. Vireliūnaitei, A. Žičkytei, L. Žiemelytei ir K. Mikoliūnaitei, kurios prisijungė prie mūsų ir dovanojo nuostabias giesmes ne tik Šv. Mišių, bet ir konferencijų metu. Ačiū sakome žmonėms, kurie su mumis praleido laiką Truskavos rekolekcijų namuose. Telieka pasidžiaugti įgyta nauja patirtimi ir laukti kitų kurso susitikimų!

šv. Mišios TruskavojeALFA kurso šeimavyskupas Jonas Kauneckas ALFA kurse Truskavoje

Živilė Viktorija Markauskaitė