Dievo pažinimas – bendruomenės tvirtumas (2015)

Vieną 2015 m. kovo šeštadienį į Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią rinkosi žmonės, kurie beveik pusę metų studijavo, gilinosi ir bandė pažinti Dievą bei kūrybą. Ši diena buvo kitokia jau tuo, kad už mus melstis atvyko ir mūsų ganytojas Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ. Visi kartu susirinkę, Dievo akivaizdoje, apmąstėme Kryžiaus kelią. Šv. Sakramento tyloje skverbėmės į savo vidinį pasaulį ieškodami kelių į Dievą. Šv. Mišias aukojo vyskupas su Biržų kunigais. Vyskupas L. Virbalas pamoksle pabrėžė: “Bažnyčia tai ne šiaip sau pastatas, bet Gyvoji Bažnyčia: pakrikštyti, tikintys ir mylintys. Labai svarbu yra bendruomenės bendras darbas ir kova už Bažnyčią. Nuolat ir nuolat turime atsidėti maldai, kad tvirtėtų mūsų pačių sąmojis ir dvasinis nusiteikimas. Vyskupas džiaugėsi Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos ALFA kurso nariais, jų gausumu ir linkėjo visiems, kad nesustotume, bet eitume ir darytume laimingą pasaulį”

Po Šv. Mišių visi rinkomės į Biržų pilies arsenalo salę: išklausėme paskutinę paskaitą, diskutavome apie Bažnyčią. Kurso dalyviai pripažino, kad šis kursas pakeitė jų požiūrį apie Bažnyčią, atsirado bendruomeniškumas, poreikis save tobulinti, kad tapome lyg didelė viena parapijos šeima.  Po diskusijų, padėkos žodžiai skambėjo visiems kaip viltis, kad būsime ir norėsime dar labiau gilintis į Meilę. Padėkos skirtos Panevėžio vyskupui L.Virbalui už maldas ir finansinę pagalbą, Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui A.Neverauskui bei Alfa kurso koordinatoriui kunigui E. Želviui už nuolatinę ALFA kurso dienos paruošimą, buvimą ir laiką, Biržų krašto muziejaus direktoriui G. Butkevičiui už patalpas. Taip pat grupelių vadovams: Nijolei Paukštei, Teresei Leivaitei, Jūratei Džiugienei bei Stasei Eitavičienei ir visiems nariams, kurie neskaičiuodami laiko buvo kartu. Visiems kurso dalyviams buvo įteikti pažymėjimai ir saldžios dovanėlės. Po padėkų neskubėjome skirstytis, vyko agapė.

Beveik pusmetį trukęs kursas: “Tai evangelizacinis kursas, kurio metu susipažįstama su pamatinėmis krikščionybės tiesomis ir kviečiama asmeniškai išgyventi Švenčiausios Trejybės slėpinį bei rasti vis artimesnį santykį su Jėzumi. Čia yra galimybe pasidalinti savo mintimis, ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus bei rasti bendraminčių. Jis skirtas ir netikintiems, ir tikintiems, kurie nori geriau pažinti krikščionybę bei gilintis į jos tiesas. 1990 m. buvęs teisininkas Nicky Gumbel perėme kurso vedimą. Jis pastebėjo, kad toks kursas galėtų buti naudingas nelankantiems bažnyčios žmonėms, ir adaptavo medžiaga šiai klausytoju grupei. Šiuo metu 166 šalyse kasmet vyksta daugiau nei 55 500 kursu. Alfa kursas skirtas VISIEMS, kurie nori geriau pažinti krikščionybę: netikintiems, abejojantiems krikščionybės tiesomis, tiek tiems, kurie praktikuoja krikščioniškąjį tikėjimą.

Verta paminėti, kad Biržuose susirinko bene daugiausiai žmonių iš Panevėžio vyskupijos. Tariame nuoširdų Ačiū organizatoriams, rėmėjams. O mes, kurso dalyviai, vadovausimės šiais žodžiais: būti Kristaus rankomis, kojomis, lūpomis...

Živilė Viktorija Markauskaitė

Dievo pažinimas – bendruomenės tvirtumas